O mnie - specjalista psychiatra dr n. med. Kamila Krawczyk

Nazywam się Kamila Krawczyk i pochodzę z cudownego miejsca na ziemi jakim jest Tomaszów Mazowiecki. Jestem lekarzem psychiatrą z zamiłowania i wykonuję swoją pracę z pasją. Prowadzę prywatny gabinet psychiatryczny. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Łodzi w 2004 roku, ale krótko potem to Poznań stał się moim nowym życiowym przystankiem. Tu rozpoczęłam naukę w Klinice Psychiatrii Dorosłych na oddziale chorób afektywnych, a także na licznych stażach na terenie całej Wielkopolski. Uczestniczyłam i wciąż biorę udział w licznych konferencjach, szkoleniach oraz warsztatach w zakresie postępów w diagnostyce, farmakoterapii i psychoterapii zaburzeń psychicznych. W 2011 roku obroniłam pracę doktorską, której promotorem był prof. dr hab. n. med. Janusz Rybakowski. Praca dotyczyła optymalizacji leczenia depresji lekoopornej za pomocą kwasów tłuszczowych omega-3. Moje publikacje na ten temat można znaleźć pod następującym adresem:

 fpn.ipin.edu.pl/streszczenia/far207st.rtf

 www.wbc.poznan.pl/Content/194385


Praktykę kliniczną, a także największe i najważniejsze dla mnie doświadczenie lekarskie, zdobywam od 2006 roku dzięki moim pacjentom. Pracuje i pracowałam w wielu poradniach zdrowia psychicznego, konsultuję pacjentów w swoim gabinecie i na licznych oddziałach szpitalnych oraz opiekuńczych. Każda wizyta jest dla mnie szczególna, każda kolejna uczy mnie pokory, zrozumienia, empatii, każda coraz bardziej uwrażliwia. Mam nadzieję, że to początek tej nauki, i że dzięki Wam będę ją zdobywać każdego kolejnego dnia... oferując w zamian profesjonalną wiedzę i poczucie bezpieczeństwa w ścianach prywatnego gabinetu i każdym innym miejscu wizyty.


Zobacz moje komentarze 

http://www.znanylekarz.pl/kamila-krawczyk/psychiatra/poznan 

http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/28042/Kamila-Krawczyk/psychiatra/Koscian-Poznan


Moja pasja

Moją pasją jest cała psychiatria. Wykonuję swój zawód z powołania i absolutnie najważniejszy jest dla mnie zawsze pacjent i jego dobro. Jest oczywiście kilka tematów, którymi jako lekarz psychiatra interesuje się w sposób szczególny.

Pierwszym z nich jest psychiatria wieku podeszłego czyli psychogeriatria. Starsi ludzie są dla mnie szczególnie ważni i wymagający kompleksowego podejścia ze strony każdego lekarza. Całe ich dotychczasowe życie, doświadczenie, sytuacja, w jakiej się znajdują, a także towarzyszące choroby somatyczne, leki, jakie aktualnie biorą – wszystko to wymaga uwagi, poświęcenia czasu, wyrozumiałości, ale także wiedzy z zakresu farmakologii, neurologii, interny, kardiologii i innych dziedzin medycyny. Tak jak wyjątkowym jest każdy starszy człowiek potrzebujący pomocy psychiatry i decydujący się na wizytę w prywatnym gabinecie, tak indywidualnie będzie przeze mnie rozpatrzony jego problem, a niekiedy i problem jego najbliższych.

Kolejną grupą pacjentów, z którymi lubię być i rozmawiać, są osoby z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami lękowymi. Klinice Psychiatrii w Poznaniu, gdzie uczyłam się zawodu, zawdzięczam wyjątkowe zamiłowanie do pacjentów cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową ze wszelkimi jej odmianami. Chętnie wytłumaczę każdemu i jako lekarz pomogę w zmaganiach się z tą ciężką, ale i wyjątkową chorobą. Spotkania z osobami dotkniętymi tym schorzeniem odbywają się także i w prywatnym gabinecie.

Trzecim moim "dzieckiem" jest leczenie zaburzeń snu, w tym bezsenności, zaburzeń związanych z różnymi fazami snu, zaburzeń ruchowych podczas snu, okołodobowych zaburzeń rytmu snu, wreszcie i tych, które towarzyszą innym chorobom somatycznym czy psychicznym. Jestem zwolenniczką leczenia metodami behawioralnymi czy utrzymywania zasad higieny snu, jednak gdy zachodzi taka konieczność, stosuję farmakoterapię w sposób przemyślany.

Poradnia zdrowia psychicznego

 

Indywidualna Praktyka Lekarska Na Wezwanie Kamila Krawczyk

ul Górna Wilda 82
61-654 Poznań
Woj. Wielkopolskie
NIP: 7732247614

Wejście przez Aptekę Pod Klonami

Tel: 511 065 010

 

Godziny Przyjęć 

poniedziałek 10:00-17:00

środa 10:00 -17:00

czwartek 10:00-14:00

piątek 10:00 - 17:00