Medycyna jest służbą

Nazywam się Kamila Krawczyk i pochodzę z cudownego miejsca na ziemi jakim jest Tomaszów Mazowiecki. Jestem psychiatrą z zamiłowania i wykonuję swoją pracę z pasją. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Łodzi w 2004 roku ale krótko potem to Poznań stał się moim nowym życiowym przystankiem. Tu rozpoczęłam naukę psychiatrii w Klinice Psychiatrii Dorosłych na oddziale chorób afektywnych, a także na licznych stażach na terenie całej wielkopolski. Uczestniczyłam i wciąż biorę udzial w licznych konferencjach, szkoleniach oraz warsztatach w zakresie postępów w diagnostyce, farmakoterapii i psychoterapii zaburzeń psychicznych. W 2011 roku obroniłam pracę doktorską, której promotorem był prof. dr hab. n. med. Janusz Rybakowski. Praca dotyczyła optymalizacji leczenia depresji lekoopornej za pomocą kwasów tłuszczowych omega-3. Moje publikacje na ten temat można znależć pod następującym adresem: 

 fpn.ipin.edu.pl/streszczenia/far207st.rtf

 www.wbc.poznan.pl/Content/194385


Praktykę kliniczną a także największe i najważniejsze dla mnie doświadczenie zdobywam od 2006 roku dzięki moim pacjentom. Pracuje i pracowałam w wielu poradniach zdrowia psychicznego,konsultuję pacjentów na licznych oddziałach szpitalnych oraz opiekuńczych. Każda wizyta jest dla mnie szczególna, każda kolejna uczy mnie pokory, zrozumienia, empatii, każda coraz bardziej uwrażliwia. Mam nadzieję, że to początek tej nauki i że dzięki Wam będę ją zdobywać każdego kolejnego dnia...oferując w zamian profesjonalną wiedzę i poczucie bezpieczeństwa.


Zobacz moje komentarze 

http://www.znanylekarz.pl/kamila-krawczyk/psychiatra/poznan 

http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/28042/Kamila-Krawczyk/psychiatra/Koscian-Poznan


Moja pasja

Moją pasją jest cała psychiatria. Wykonuję swój zawód z powołania i absolutnie najważniejszy jest dla mnie zawsze pacjent i jego dobro. Jest oczywiście kilka tematów, którymi interesuje się w sposób szczególny. 

  Pierwszym z nich jest psychiatria wieku podeszłego czyli psychogeriatria. Starsi ludzie są dla mnie szczególnie ważni i wymagający kompleksowego podejścia ze strony każdego lekarza. Całe ich dotychczasowe życie, doświadczenie, sytuacja, w jakiej się znajdują, a także towarzyszące choroby somatyczne, leki, jakie aktualnie biorą wymagają uwagi, poświęcenia czasu, wyrozumialości ale także wiedzy z zakresu farmakologii, neurologii, interny, kardiologii i innych dziedzin medycyny. Tak jak wyjątkowym jest każdy starszy czlowiek potrzebujący pomocy psychiatry, tak indywidualnie będzie przeze mnie rozpatrzony jego problem, a niekiedy i problem jego najbliższych. 

  Kolejną grupą pacjentów, z którymi lubię być i rozmawiać są osoby z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami lękowymi. Klinice Psychiatrii w Poznaniu, gdzie uczyłam się zawodu, zawdzięczam wyjątkowe zamiłowanie do pacjentów cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową ze wszelkimi jej odmianami. Chętnie wytłumaczę każdemu i pomogę w zmaganiach się z tą ciężką ale i wyjątkową chorobą. 

  Trzecim moim "dzieckiem" w psychiatrii jest leczenie zaburzeń snu, w tym bezsenności, zaburzeń związanych z różnymi fazami snu, zaburzeń ruchowych podszas snu, okołodobowych zaburzeń rytmu snu, wreszcie i tych, które towarzyszą innym chorobom somatycznym czy psychicznym. Jestem zwolenniczką leczenia metodami behawioralnymi czy utrzymywania zasad higieny snu, jednak, gdy zachodzi taka konieczność stosuję farmakoterapię w sposob przemyślany.


Poradnia zdrowia psychicznego

 

Indywidualna Praktyka Lekarska Na Wezwanie Kamila Krawczyk

ul Górna Wilda 82
61-654 Poznań
Woj. Wielkopolskie
NIP: 7732247614

Wejście przez Aptekę Pod Klonami

Tel: 61 6392026

 

Godziny Przyjęć 

poniedziałek 10:00-17:00

środa 10:00 -17:00

czwartek 10:00-14:00

piątek 10:00 - 17:00